POZNAJMY SIĘ

W podstawówce zazwyczaj siedziałam w pierwszych ławkach, dostawałam piątki, a na koniec roku nagrody i świadectwo z czerwonym paskiem. Lubiłam się uczyć. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to talent.
Moimi ulubionymi przedmiotami były… i tu spodziewam się standardowej reakcji „co??!!” – tak! matematyka i chemia. Nauczycielki tych przedmiotów miałam w podstawówce wybitne. Przekazywały wiedzę w taki sposób, że wszystko wydawało się dziecinnie proste. Te gruntowne podstawy procentowały w liceum, a nawet na studiach. Ukończyłam Małachowiankę – prestiżowe płockie liceum, które wspominam z sentymentem do dziś, a później studia chemiczne na Politechnice Warszawskiej.
Przez kilkanaście lat pracowałam w korporacji i było mi z tym dobrze, ale do czasu. W okolicach czterdziestki poczułam, że nie chcę już tak dłużej. Potrzebowałam przemeblować swoje życie zawodowe. Sęk w tym, że nie miałam zielonego pojęcia jak i co tak naprawdę chciałabym robić, żeby poczuć tę magiczną „satysfakcję z pracy”. Olśnienie nie spłynęło na mnie nagle. Długo poszukiwałam, ale w końcu znalazłam.
Nazywam się Iwona Brykała i od 2017 roku mam własną firmę edukacyjną SENSE Iwona Brykała. Prowadzę płocki oddział Galileusza, gdzie mogę łączyć moje kompetencje menedżerskie z pasją uczenia. Ogromną satysfakcję sprawiają mi słowa uczniów: „Ojej, to naprawdę nie jest trudne!” albo „Już minęła godzina? Serio? Tak szybko?”.
Kocham to, co robię. Otaczam się ludźmi, z którymi chcę i lubię pracować. Jestem dumna, że stworzyłam w Płocku miejsce, w którym uczniowie lubią się uczyć, a nauczyciele pracować.
Jak powiedział pewien mądry Brodaty Wojciech z Płocka: „Aby być szczęśliwym, trzeba robić to, co się lubi robić, a jeżeli jeszcze to co robisz, Ci wychodzi, grzechem jest nie wykorzystywać swoich talentów.”

Zapraszam w nasze skromne progi – tu poczujecie, że jesteście we właściwym miejscu